Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę mieszkania lub biura sprawdź  referencje firmy. Często opinie w Internecie potrafią wprowadzić w błąd. W przypadku niektórych firm trudniących się przeprowadzkami mieszkań lub biur, że jako tragarzy biorą do pracy ludzi bez kwalifikacji. Bywa że są to przypadkowi ludzie z ulicy. Należy się upewnić, że firma ma ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia przewożonych przedmiotów.

Przed zleceniem usługi ustalcie cenę. W przeciwnym razie może się okazać, że po dokonaniu usługi nie zrozumieliście się odnośnie ceny usługi.  Takie sytuacje mają miejsce szczególnie wtedy gdy w grę wchodzi dostarczenie przedmiotów o nietypowych wymiarach lub gabarytach czy też rozbieranie mebli. Sprawdź bardzo dokładnie stan mebli oraz urządzeń po dostarczeniu na miejsce. Znam przypadek kiedy po dostarczeniu pianina tragarze bardzo szybko chcieli się wycofać. Okazało się, że zniszczyli powierzone im pianino. W sytuacji zniszczenia należy sporządzić protokół zniszczenia. Właściciel firmy musi się na nim podpisać. Jeżeli nie zechce podpisać protokołu w którym przyznaje się do dokonania zniszczeń  przez osoby dokonujące przeprowadzkę należy wezwać policję. W takiej sytuacji nie może być też mowy o zapłacie za usługę. Co powinno znaleźć się w protokole zniszczenia: pełne dane teleadresowe firmy, NIP, REGON,  opis zniszczonego przedmiotu, wyszczególnienie i opis zniszczeń, datę przewozu, miejsce transportu (punkt odbioru i punkt docelowy), informacje o polisie ubezpieczeniowej firmy transportowej, dane pozwalające samochodu którym dokonano przewozu, marka i nr rejestracyjny. Warto do protokołu dodać zdjęcie uszkodzonego przedmiotu.

4 thoughts on “Jak wybrać firmę do przeprowadzki?

 • December 20, 2016 at 2:02 pm
  Permalink

  Dziękuję za artykuł, niedługo przeprowadzamy się na drugi koniec Polski i nie mam pojęcia jak się z tym zabrać. Mam nadzieje, ze twoje rady pomogą.

  Reply
  • December 22, 2016 at 11:47 am
   Permalink

   Fajny artykuł. Dobrze, że została zwrócona uwaga na cennik. W przypadku różnego rodzaju fachowych usług ciężko się dowiedzieć jaki będzie całkowity koszt, dlatego zawsze warto pytać 🙂

   Reply
   • April 1, 2017 at 11:06 am
    Permalink

    Najlepiej umówić się na ryczałt. Jeżeli fachowiec nie wie ile dana usługa będzie kosztowała to co to za fachowiec. Powinien mieć rozeznanie.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code