Jak podkreślić zalety sprzedawanej nieruchomości?

Uważnie słuchaj co mówi klient. Dzięki temu możesz dowiedzieć się o jego potrzebach. Następnie podkreślić te walory domu/mieszkania, które mogą być przydatne z punktu widzenia potencjalnego klienta. Co może być atutem dla klienta?

Jeżeli sprzedajesz dom z niezagospodarowanym ogrodem, możesz podkreślić w ofercie, że w ogrodzie jest dużo miejsca do zabawy. Jeżeli cały ogródek jest zagospodarowany w oczka wodne, krzewy trudno będzie zagospodarować miejsce do zabawy dla dzieci.

Weźmy inny przykład. Sprzedajesz duży dom/mieszkanie. Przychodzą odwiedzający. Z rozmowy dowiadujesz się, że potencjalny kupujący ma hobby np. układanie puzzli, gier komputerowych, filmów. Podkreśl wtedy, że dodatkowy pokój, dodatkowa przestrzeń doskonale nadaje się do zagospodarowania na pokój gier, pokój do projekcji filmowych itd.
Zapytasz pewnie jak się tego dowiedzieć? Słuchaj uważnie co mówi klient, zadawaj pytania, które pomogą Ci ustalić jego potrzeby. Oczywiście musisz to zrobić w sposób delikatny, aby nie wyjść na osobę wścibską.

Przy prezentacji wspomnij także o walorach otoczenia. Jeżeli w pobliżu znajdują zakłady użyteczności publicznej, które mogą być atrakcyjne dla oglądającego Twoje mieszkanie wspomnij mu także o nich.

Oczywiście to co dla jednego jest zaletą dla innego jest wadą. Jeden woli mieszkanie w centrum. Inny woli dom na wsi. Wystawiając nieruchomość na sprzedaż zrób listę cech charakterystycznych nieruchomości oraz jej otoczenia. Następnie zastanów się jakie może być potencjalne przeznaczenie wnętrz, a także ogrodu jeżeli jest. Jedno wnętrze może doskonale nadawać się na sale kinową, inne na ciemnie fotograficzną a jeszcze inne jako pokój do gry na pianinie czy też garderobę. Podkreśl przy klientach możliwe funkcje przedstawionych pomieszczeń, możliwości ich aranżacji. Np. jeżeli w Twoim domu w łatwy sposób można dorobić dodatkowe wejście, z pewnością ta wiadomość będzie wartościowa dla osoby, która poszukuje domu, w którym chciałaby urządzić prywatną praktykę stomatologiczną, psychologiczną, biuro rachunkowe czy też inną działalność.

Zobacz także wpisy:

Jak otoczenie potrafi negatywnie wpłynąć na wartość nieruchomości?
Dla sprzedających nieruchomość czyli jak nie zniechęcić potencjalnych kupców?

2 thoughts on “Jak podkreślić zalety sprzedawanej nieruchomości?

 • September 3, 2015 at 11:23 am
  Permalink

  Takie odpowiadanie na potrzeby klientów działa także pozytywnie na samego klienta, bowiem ma on odczucie że osoba z którą rozmawia naprawdę go słucha i jest zainteresowana.

  Reply
 • November 10, 2012 at 6:26 pm
  Permalink

  Najważaniejsze, aby przygotować mieszkanie w sposób neutralny: tzn. nie używać zbyt żywych kolorów. Nie każdy lubi takie ekstrawagancje. Najważniejsze, aby mieszkanie było, czyste, niezagracone, bez niepotrzebnych szpargałów. Niestety niektórzy sprzedający nie biorą tego pod uwagę. Coś takiego potrafi zniechęcić kupujących na wstępie.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code