Czym grozi telefoniczne nagabywanie klientów przez pośredników nieruchomości?

Właśnie weszły w życie nowe uregulowania dotyczące kontaktów telefonicznych pomiędzy firmą a użytkownikiem końcowym. Jakie konsekwencje wiążą się z tym dla pośredników nieruchomości? Osoby które wystawiają nieruchomość bezpośrednio w krótkim czasie otrzymywały propozycje od pośredników nieruchomości dotyczące podpisania umowy pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości.

Zgodnie z art. 172 Ustawy Prawo telekomunikacyjne: “Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę”. Każde działanie zmierzające do zawarcia umowy jest działaniem marketingowym. Za łamanie nowych przepisów grozi kara w wysokości 3 proc. rocznych przychodów firmy. Z kolei sprzedający nieruchomość bezpośrednio powinien znać wspomniany wyżej przepis prawa telekomunikacyjnego i czasem uświadomić go natrętnym pośrednikom nieruchomości.

2 thoughts on “Czym grozi telefoniczne nagabywanie klientów przez pośredników nieruchomości?

 • December 7, 2015 at 2:48 pm
  Permalink

  Takie nagabywanie to nic innego jak wciskanie niezamówionej oferty i naruszanie miru domowego.

  Reply
  • June 25, 2016 at 5:44 pm
   Permalink

   Dokladnie. Jezeli biura nieruchomosci zaczna placic kary wowczas moze skoncza sie telefony do osob ktore sobie tego nie zycza.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code