Ciekawa sugestia dla sprzedających dom

Zbyt wiele przedmiotów znajdujących się w domu zbiera kurz. Kiedy promienie słońca wpadają do domu przez szyby okienne kurz staje się bardzo widoczny.
Bałagan utrudnia osobie rozważającej kupno domu mentalne oswojenie się z myślą, że miałby przenieść się do domu który ogląda. Oznacza to, że nabywcom trudno jest sobie wyobrazić, gdzie umieścić swoje meble ponieważ bałagan utrudnia im wizualizację.

Poniższą sugestię podaje Barb Schwarz w książce “How to List Residential Estate Successfully”. Prentice Hall, New Jersey. 1991.

6 thoughts on “Ciekawa sugestia dla sprzedających dom

 • Pingback: Socjologia

 • July 25, 2016 at 10:15 am
  Permalink

  Sugestia trafna w stu procentach. Potencjalny kupujący oprócz samej nieruchomości po części “kupuje też styl życia”, jaki będzie wiódł w danych wnętrzach. Jeśli zastana aranżacja go nie zachęci, ze sprzedaży nici.

  Reply
  • October 19, 2016 at 4:53 pm
   Permalink

   Klient kupuje oczami.

   Reply
 • June 8, 2015 at 7:57 am
  Permalink

  Wydawać by się mogło, że porządek w domu/mieszkaniu przed wizytą potencjalnego kupca to podstawa, jednak nie wszyscy o tym pamiętają. Tak jak pisze poprzednik – również zła jakość zdjęć i kadrowanie mogą odrzucić, choć w rzeczywistości nieruchomość jest godna rozważenia.

  Reply
 • November 26, 2014 at 9:14 am
  Permalink

  Ciekawa sugestia. Właśnie planuję sprzedawać swoje mieszkanie, nie zastanawiałem się nad tym, że aż tak bardzo nawet być może drobny bałagan mógłby być aż tak utrudniający…

  Reply
 • March 27, 2011 at 7:49 am
  Permalink

  zaczyna sie od ogloszenia, zdjecia gorzej niz amatorskie (ciemny kat z kawalkiem reki robiacego zdjecie, zblizenie na sedes…) zniecheca, mimo ze nieruchomosc w rzeczywistosci moze sie okazac calkiem ciekawa.

  Nieprofesjonalny agent, ktory nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania o nieruchomosci to kolejny minus. Zadziwiajaco czesto spotykany.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code