Kredyt Dom Ulepszający – czy rzeczywiście korzystny?

Credite Agricole oferuje Kredyt Dom Ulepszający. Kredyt przeznaczony jest na rozbudowę, przebudowę czy też modernizację nieruchomości. Według informacji na stronie banku, kredyt można uzyskać w sklepie który współpracuje z Credit Agricole. Nie trzeba udawać się do banku. Bank w swojej ofercie podaje, że wysokość kredytu może wynieść maksymalnie 80 000 zł. Spłatę można rozłożyć maksymalnie na 96 rat. Oprocentowanie kredytu wynosi od 9,99%. Postanowiłem sprawdzić tą ofertę. Zadzwoniłem na infolinię banku. Kiedy powiedziałem o jaką ofertę chodzi, osoba która odebrała telefon nie była do końca zorientowana. Pytała mnie czy to oferta promocyjna. Ja nie wiem czy to promocyjny czy też nie. Wskazałem zakładkę na stronie banku. W końcu usłyszałem że oprocentowanie faktycznie jest od 9,99%, ale w najbardziej negatywnym przypadku (dla potencjalnego kredytobiorcy) może wynieść nawet 19%. Wszystko zależy od zdolności kredytowej.

Aby się dowiedzieć na jaką ofertę można liczyć, trzeba podać swoje dane, dochody, aby pracownik/ pracownica banku mogła przeprowadzić symulację i zaproponować indywidualnie warunki kredytu.

Podziękowałem za rozmowę. Widełki oprocentowania są bardzo wysokie. Na pewno nie warto sugerować się niską kwotą od 9,99%. Instytucje finansowe podają najbardziej optymistyczny wariant dla klienta. Potem często okazuje się, że klient nie może z niego skorzystać.

One thought on “Kredyt Dom Ulepszający – czy rzeczywiście korzystny?

  • May 3, 2013 at 1:53 pm
    Permalink

    Nie warto ulegać euforii. Na początku warto przejrzeć regulamin banku, cennik aby z mój daną ofertę rozważyć lub wyeliminować z miejsca. Ostatnio Credit Agricole wprowadził kredyt mieszkaniowy 3×0. Bank podaje na swojej stronie, że nie pobiera prowizji od udzielenia kredytu, opłaty za wycenę nieruchomości wynoszą 0 zł, nie ma prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Jak przeczyta się ofertę okazuje się, że dochodzą koszty ubezpieczenia ubezpieczenia na życie na 30 lat w kwocie 11 400 zł, ubezpieczenia nieruchomości na 30 lat – 5 969 zł, oraz koszt ubezpieczenia pomostowego na okres 6 miesięcy w kwocie 713 zł. Nie mówię, że ta oferta nie jest dobra, tylko, że na wstępie trzeba sprawdzić wszystkie koszty.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code