Uwaga na niskie RRSO, dokładnie sprawdź warunki

Ustawa z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. 2011 nr 126 poz. 715) definiuje rzeczywistą roczną stopę oprocentowania jako całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Czasami można spotkać ofertę kredytu hipotecznego z bardzo niskim RRSO. Po dokładnym sprawdzeniu oferty można trafić na zastrzeżenie,
że dana oferta obejmuje niewielki ułamek wartości nieruchomości (np. 30% wartości nieruchomości). Może się okazać, że oprócz kredytu hipotecznego trzeba nabyć inne dodatkowe produkty oferowane przez bank. Wreszcie może się także okazać, że w przypadku braku spełnienia określonych warunków marża kredytu może wzrosnąć. Wtedy wzrosną też całkowite koszty kredytu. Sprawdź dokładnie umowę.

One thought on “Uwaga na niskie RRSO, dokładnie sprawdź warunki

  • February 14, 2013 at 5:53 pm
    Permalink

    Zazwyczaj tak jest że osoby nieczytające umów sobie szkodzą. Oszczędzają na konsultacjach u radcy prawnego i później tracą o wiele więcej pieniędzy i nerwów. Często nie doceniają dodatkowych kosztów kredytu które w ciągu lat stanowią bardzo wysokie kwoty.

Comments are closed.